DOC

The Welsh Pony & Cob Society of South Africa

By Evelyn Graham,2014-08-13 08:29
7 views 0
The Welsh Pony & Cob Society of South Africa ...

    The Welsh Pony & Cob Society of South Africa

    Die Walliese Ponie & Cob Genootskap van

    Suid-Afrika

    2008

    National Championships / Nasionale Kampioenskappe

1. Sec. A Filly foal, under 12 months / Afd. AMerrievul, onder 12 maande

    Place Pony Owner Handler

    1 Llandilo Cover Girl J. Budler

    2 Gwyddl’s Diva’s Delight W. De Villiers Nicole Du Toit

    3 Brenhindy’s Arabella M. Human Delande Human

    2. Afd. A Hingsvul, onder 12 maande / Sec. A Colt foal, under 12 months Place Pony Owner Handler

    1 Gwyddl’s Showtime W. De Villiers Nicole Du Toit

    (3) S.A. Champion & Reserve Champion Sec. A Foal

     S.A. Kampioen & Reserwekampioen Afd. A Vul

     No. Pony Owner Handler

    17 Llandilo Cover Girl J. Budler Ch.

    21 Gwyddl’s Showtime W. De Villiers Nicole Du Toit Res.

    6/8 Afd. A Merrie, 2 jaar en oor maar onder 4 jaar & Junior Kampioen

     Sec. A Filly, 2 yrs and over but under 4 yrs & Junior Champion Place Pony Owner Handler

    1 Llandilo French Lavender J. Budler

    2 Llandilo Hibiscus Lindi Donaldson

    3 Dunkid Summer Sensation W. De Villiers Nicole Du Toit

    4 Pajayhu Rosie Glow J.P. Carstens

    5 Adowa Princess II J.H. Human

    7/9. Sec. A Colt, 2 yrs and over but under 4 yrs & Junior Champion

     Afd. A Hings, 2 jaar en oor maar onder 4 jaar & Junior Kampioen Place Pony Owner Handler

    1 Llandilo Valentino J. Budler

    2 Rosenberg Warrior’s Dream U.A. Moerat Owner

    3 Adowa Hinton J.H. Human N. Hanekom

    4 Adowa Hanson J.H. Human P. Carstens

    10. Afd. A Merrie, 4 jaar en oor, maar onder 6 jaar

     Sec. A Mare, 4 yrs & over but under 6 yrs

    Place Pony Owner Handler

    1 Llandilo Vanilla Sky J. Budler

    2 Llandilo Snow Crystal J.P. Carstens Paul Carstens

    3 Adowa Sanet J.H. Human N. Hanekom

    12. Afd. A Merrie, 6 jaar en oor, maar onder 10 jaar

     Sec. A Mare, 6 yrs & over but under 10. Place Pony Owner Handler

    1 Destiny Diva W. De Villiers Nicole Du Toit

    2 Staten Birch Frosty Stud Cody Frost

    11/13. Sec. A Stallion, 4 yrs & over but under 10 yrs

     Afd. A Hings, 4 jaar en oor maar onder 10 jaar. Place Pony Owner Handler

    1 Caernafon Tabuttana Dunkid W. De Villiers Nicole Du Toit

    2 Llandilo Squire J. Budler

    3 Llandilo Harvard W. De Villiers

    4 Millstone Hilight De Wet Human Owner

    14. Afd. A Merrie, 10 jaar en oor / Sec. A Mare, 10 yrs and over Place Pony Owner Handler

    1 Llandilo Bellamy Marijani Stud

    2 Llandridod Rebel Rosabelle Marijani Stud Lara Van Wyk

    15. Sec. A Stallion, 10 yrs and over / Afd. A Hings, 10 jaar en oor Place Pony Owner Handler

    1 Hydown Pepper Roly Stud ZoeCrossman-Varrall

    2 Nerwyn Llewellyn L. Donaldson Digby Donaldson

    3 Koosbad Pagad J.H. Human P. Carstens

    4 Llandilo Halwyn Lisa Donaldson

    (16) S.A. Senior Kampioen & Reserwekampioen Afd. A Merrie

     S.A. Senior Champion & Reserve Champion Sec. A Mare

     No. Pony Owner Handler

    13 Llandilo Vanilla Sky J. Budler Ch.

    24 Destiny Diva W. De Villiers Nicole Du Toit Res.

    (17) S.A. Senior Champion & Reserve Champion Sec. A Stallion

     S.A. Senior Kampioen & Reserwekampioen Afd. A Hings

     No. Pony Owner Handler

    25 Caernafon Tabuttana Dunkid W. De Villiers Nicole Du Toit Ch.

    15 Llandilo Squire J. Budler Res.

     (18) S.A. Opperste Kampioen Afd. A / S.A. Supreme Champion Sec. A

     No. Pony Owner Handler

    12 Llandilo Valentino J. Budler Ch.

    25 Caernafon Tabuttana Dunkid W. De Villiers Nicole Du Toit Res.

19. S. A. Ch. Sec. B foal, under 12 months

     S. A. Kampioen Afd. B vul, onder 12 maande

    Place Pony Owner Handler

    1 Ben-Hur Chabal Muller Family George Muller

    2 Pemandus Princess of Narnia N. Muller

    3 Ben-Hur Texan Muller Family Gabby Muller

    22/ 24 Sec. B Filly 2 years and over but under 4 yrs & Junior Champion

     Afd. B Merrievul 2 jaar en oor maar onder 4 jaar & Junior Kampioen Place Pony Owner Handler

    1 Syringa Spice Girl Maureen Wolters

    2 Ben-Hur Divine Muller Family

    3 Ben-Hur Extraordinary Muller Family

    4 Ben-Hur Merrilegs Muller Family

    23/25 Sec. B Colt 2 years and over but under 4 yrs & Junior Champion

     Afd. B Hings 2 jaar en oor maar onder 4 jaar & Junior Kampioen Place Pony Owner Handler

    1 Ben-Hur JTM jnr Muller Family

    26/28/30 Afd. B Merrie, 4 jaar en oor & Senior Kampioen

     Sec. B Mare, 4 yrs & over & Senior Champion Place Pony Owner Handler

    1 Caegwyn Fanfare Van Niekerk Familie Daniel van Niekerk

    2 Ben-Hur Charmain Muller Family

    3 Sheridan Expence Muller Family

    4 Ben-Hur Ipitombi Muller Family

    27/29/31 Sec. B Stallion, 4 yrs & over & Senior Champion

     Afd. B Hings, 4 jaar en oor & Senior Kampioen Place Pony Owner Handler

    1 Tipuana Seren M. Bourke

    2 Parcaravel Prince Caspian N. Muller Owner

    3 Ben-Hur Gerald N. Muller Owner

    4 Ben-Hur JTM Muller Family

     (30) S.A. Opperste Kampioen Afd. B / S.A. Supreme Champion Sec. B

     No. Pony Owner Handler

     Tipuana Seren M. Bourke Ch.

     Caegwyn Fanfare Van Niekerk Familie Daniel van Niekerk Res.

    34//36/38 Afd. C Hingsvul 1 jaar en oor maar onder 4 jaar & Junior Champion

     Sec. C Colt 1 year and over but under 4 yrs. & Junior Champion Place Pony Owner Handler

    1 Freyja Taliesin R. Le Roux Wilton Nkomo

    2 Kallista Lord Milner Kallista Stud

35. Sec. C Filly 2 years and over but under 4 yrs

     Afd. C Merrievul 2 jaar en oor maar onder 4 jaar Place Pony Owner Handler

    1 Freyja Boneddiges G. Karlsson G. Karlsson

    2 Hywi Madonna G. Karlsson U.A. Moerat

    3 Sparkling Peach Bunny V.v.d. Bergh

    (37) S.A. Junior Kampioen & Reserwekampioen Afd. C Merrie

     S.A. Junior Champion & Reserve Champion Sec. C Mare

     No. Pony Owner Handler

    48 Freyja Boneddiges G. Karlsson G. Karlsson Ch.

    49 Hywi Madonna G. Karlsson U.A. Moerat Res.

    40/44 Sec. C Stallion, 4 yrs & over & Senior Champion

     Afd. CHings, 4 jaar en oor & Senior Kampioen Place Pony Owner Handler

    1 Sparkling Kir Royale V. V.d. Bergh

     (45) S.A. Opperste Kampioen Afd. C / S.A. Supreme Champion Sec. C

     No. Pony Owner Handler

    48 Freyja Boneddiges G. Karlsson U.A. Moerat Ch.

    65 Freyja Taliesin R. Le Roux Wilton Nkomo Res.

    46. S. A. Ch. Sec. D foal, under 12 months

     S. A. Kampioen Afd. D vul, onder 12 maande Place Cob Owner Handler

    1 Sparkling African Dream V.v.d. Bergh

    2 Chrislee Gwydion Z. Botha

    3 Sparkling Peach Passion V. v.d. Bergh

    4 Fronarth Prima Donna J. Budler

    48. Afd. D Hingsvul 1 jaar en oor maar onder 2 jaar

     Sec. D Colt 1 year and over but under 2 yrs. Place Cob Owner Handler

    1 Kallista Lord Alfred Kallista Stud

    2 Llandilo Montana Cszasar Family Tiffany Cszasar

    49. Sec. D Filly 2 years and over but under 4 yrs

     Afd. D Merrievul 2 jaar en oor maar onder 4 jaar Place Cob Owner Handler

    1 Freyja Sioned G. Karlsson U.A. Moerat

    2 Pennal Fashion G. Karlsson G. Karlsson

    3 Llandilo Foxtrot Roseapple Stud Alfons Mokoena

    50. Sec. D Colt 2 years and over but under 4 yrs

     Afd. D Hings 2 jaar en oor maar onder 4 jaar Place Cob Owner Handler

    1 Llandilo Golden Sceptre C. Bothma Claire Bothma

    (51) S.A. Junior Kampioen & Reserwekampioen Afd. D Merrie

     S.A. Junior Champion & Reserve Champion Sec. D Mare

     No. Pony Owner Handler

     Freyja Sioned G. Karlsson U.A. Moerat Ch.

     Pennal Fashion G. Karlsson G. Karlsson Res.

    (52) S.A. Junior Kampioen & Reserwekampioen Afd. D Hings

     S.A. Junior Champion & Reserve Champion Sec. D Colt

     No. Pony Owner Handler

     Llandilo Golden Sceptre C. Bothma Claire Bothma Ch.

     Kallista Lord Alfred Kallista Stud Res.

    53/55/57 Afd. D Merrie, 4 jaar en oor & Senior Kampioen

     Sec. D Mare, 4 yrs & over & Senior Champion Place Cob Owner Handler

    1 Bukkenburg Nimbus J. Budler

    2 Bukkenburg Fergi Z. Botha

    3 Kallista Katrein Kathy Bezuidenhout Owner

    54/56/58 Sec. D Stallion, 4 yrs & over & Senior Champion

     Afd. D Hings, 4 jaar en oor & Senior Kampioen Place Cob Owner Handler

    1 Danaway The Sting G. Karlsson U.A. Moerat

    2 Llanarth British Lion J. Budler

    3 Kallista Allen R. Le Roux Owner

    4 Bukkenburg Garth D. Difford P. Difford

    5 Frosty Lager Frosty Stud Hylton

    6 Frosty Taffy Frosty Stud Gavin Frost

     (59) S.A. Opperste Kampioen Afd. D / S.A. Supreme Champion Sec. D

     No. Pony Owner Handler

     Danaway The Sting G. Karlsson U.A. Moerat Ch.

     Llanarth British Lion J. Budler Res.

(60) SUPREME CHAMPION PUREBRED ON SHOW /

     OPPERSTE KAMPIOEN SUIWERGETEELD

     No. Pony Owner Handler

     Danaway The Sting G. Karlsson U.A. Moerat Ch.

63/67 Deelsgeteeld Hingsvul 1 jaar en oor maar onder 2 jaar & Junior Kampioen

     Partbred Colt 1 year and over but under 2 yrs. & Junior Champion Place Pony Owner Handler

    1 Sparkling Maestro V. v.d.Bergh

    64/66 Partbred Filly 2 yrs but under 4 yrs & Junior Champion

     Deelsgeteeld Merrievul 2 jaar en oor maar onder 4 & Junior Kampioen

    Place Pony Owner Handler

    1 Dibynn China Gold Dibynn Stud Richard Mhlonga

    68/70/72 Deelsgeteeld Merrie, 4 jaar en oor & Senior Kampioen

     Partbred Mare, 4 yrs and over & Senior Kampioen Place Pony Owner Handler

    1 D’leni Christmas Queen Dibynn Stud R. Mhlonga

    2 Shadowfax Little Berry Roly Stud Zoe Crossman Varrall

    3 Cyndon Tarantella A. Kay L. King

    4 Merindal Goodnight Julé Joubert Owner

    5 Shadowfax Yours Sincerely W.D. Saayman K. Simunic

(74) S.A. Supreme Champion Partbred

     S.A. Opperste Kampioen Deelsgeteeld

     No. Pony Owner Handler

     D’leni Christmas Queen Dibynn Stud R. Mhlonga Ch.

     Shadowfax Little Berry Roly Stud Zoe Crossman Varrall Res.

75. Section A Gelding, any age / Afdeling A Reun, enige ouderdom

    Place Pony Owner Handler

    1 Dunkid Gay Lad Roly Stud Squeaky Varrall

    2 Dawray Magnum R. Edeling Heidemarie Edeling

    3 Staten Bismark Delande Human Owner

    4 Seyunique Mr. Kalushi Ashbourne Stud Paige Jacobs

    5 Marijani Raincloud W. De Kock Willem De Kock

    6 Llandilo Real McCoy Britz Family Petronell Voster

76. Section B Gelding, any age / Afdeling B Reun, enige ouderdom

    Place Pony Owner Handler

    1 Caegwyn Bedazzled D.G. & S. Cook Tintin Varrall

    2 Sheridan Thabu Delande Human Owner

    3 Ben-Hur Jason Muller Family

78. Section D Gelding, any age / Afdeling D Reun, enige ouderdom

    Place Pony Owner Handler

    1 Frosty Spike Frosty Stud Cindy Frost

    2 Bukkenburg Nico S. Muller Angelique Muller

    (79) S.A. Kampioen & Reserwekampioen Suiwergeteeld Reun

     S.A. Champion & Reserve Champion Purebred Gelding

     No. Pony Owner Handler

     Caegwyn Bedazzled D.G. & S. Cook Tintin Varrall Ch.

     Frosty Spike Frosty Stud Cindy Frost Res.

    80. S. A. Champion Partbred Gelding, any age /

     S.A. Kampioen Deelsgeteeld Reun, enige ouderdom Place Pony Owner Handler

    1 Ya-el Silver Medallion Sanet Schamrel Owner

    2 Cyndon Bolero C. Gertenbach Owner

    3 Ya-el Sunsprite K. Gertenbach Owner

    4 Foresyte Nearly Tickets Taylor Smith Owner

81. Mare and her foal under 12 months / Merrie en haar vul onder 12 maande

    Place Pony Owner Handler

     Gwyddl’s Diva’s Delight

    1 Destiny Diva W. De Villers

     Chrislee Gwydion

    2 Bukkenburg Fergie Z. Botha

    82. Stallion, mare & their foal under 12 months

     Hings, merrie & hulle vul onder 12 maande Place Pony Owner Handler

     Gwyddl’s Diva’s Delight

     Destiny Diva

    1 Caernafon Tabutanna Dunkid W. De Villiers

83. Mare and two of her progeny / Merrie en twee van haar nageslag

    Place Pony Owner Handler

     Ben-Hur JTM jnr

     Ben-Hur JTM

    1 Ben-Hur Ipitombi Muller Family

    84. Hings en twee merries, die eiendom van een eienaar

     Stallion and two mares, the property of one owner Place Pony Owner Handler

     Llandilo Vanilla Sky

     Llandilo Hafwen

    1 Llandilo Squire J. Budler

     Dunkid Summer Sensation

     Destiny Diva

    2 Caernafon Tabutanna Dunkid W. De Villiers

     Ben-Hur Hostess

     Ben-Hur Ipitombi

    3 Ben-Hur JTM Muller Family

    85. Groep van drie vullens van een hings /

     Group of three ponies, progeny of one stallion Place Sire Owner

    1 Llandilo Squire Group J. Budler

    2 Bukkenburg Telynor Group Czsasar/Difford

86. Child Handler Class. / Kind Hanteerders Klas.

    Place Pony Owner Handler

    1 Marijani Prins van Pakpoort Marijani Stud Chanel Jacobs

    2 Marijani Raincloud W. De Kock Willem De Kock

    3 Llandilo Bellamy Marijani Stud Tara Lea van Zyl

    4 Dawray Magnum R. Edeling Heidemarie Edeling

    87. Young Handler Class. / Jong Hanteerders Klas. Place Pony Owner Handler

    1 Cyndon Bolero B. Gertenbach Chelsey Gertenbach 2 Ya-el Sunsprite B. Gertenbach Kayla Gertenbach 3 Seyunique Mr. Kalushi Ashbourne Stud Sarah Tiffin

    4 Marijani Jasper Marijani Stud Chrisme Venter

88. S.A. Kampioen Afdeling A Ryponie / S.A. Champion Section A Ridden

    Place Pony Owner Rider

    1 Hydown Pepper Roly Stud ZoeCrossman-Varrall 2 Llandilo Halwyn Tipuana Stud Lisa Donaldson

    3 Llandridod Nikita Marijani Stud Chrisme Venter

    4 Dawray Magnum R. Edeling Heidemarie Edeling 5 Llandilo Bellamy Marijani Stud Tara Lea van Zyl

89. S.A. Kampioen Afdeling B Ryponie / S.A. Champion Section B Ridden

    Place Pony Owner Rider

    1 Hydown Olympic Sportsman Roly Stud Zoe Varrall

    2 Ben-Hur Greylight B. Gertenbach K. Gertenbach

    3 Sheridan Thabu Delande Human Owner

    4 Caegwyn Fanfare Van Niekerk Familie Dessere Van

    Niewenhuizen

90. S.A. Kampioen Afdeling C/D Ryponie / S.A. Champion Section C/D Ridden

    Place Pony Owner Rider

    1 Kallista Allen R. Le Roux Owner

    2 Frosty Lager Frosty Stud Jenni Von Kerkof 3 Frosty Pink Champagne V. v.d. Bergh Heidi Truebody

     (91) S.A. Grand Champion & Reserve Champion Purebred Ridden Pony

     S.A. Groot Kampioen & Reserwekampioen Suiwergeteeld Ryponie

     Pony Owner Handler

    Kallista Allen R. Le Roux Owner Ch.

    Hydown Olympic Sportsman Roly Stud Zoe Varrall Res.

    92. S.A. Kampioen Afdeling A Werkendeponie

     S.A. Champion Section A Working Pony

    Place Pony Owner Rider

    1 Llandridod Nikita Marijani Stud Chrisme Venter 2 Llandilo Bellamy Marijani Stud Tara Lea van Zyl 3 Marijani Prins van Pakpoort Marijani Stud Chanel Jacobs

    93. S.A. Kampioen Afdeling B Werkendeponie

     S.A. Champion Section B Working Pony

    Place Pony Owner Rider

    1 Ben-Hur Greylight B. Gertenbach C. Gertenbach

    2 Hydown Olympic Sportsman Jeal/King Zoe Crossman-Varrall 3 Ben-Hur Gerald N. Muller Kasey Giltrow

     94. S.A. Kampioen Afdeling C/D Werkendeponie

     S.A. Champion Section C/D Working Pony

    Place Pony Owner Rider

    1 Kallista Katrein Kathy Bezuidenhout Owner

    2 Frosty Pink Champagne V.v.d. Bergh Heidi Truebody

    3 Frosty Blue Saphire Frosty Stud Debbie

    (94A) S.A. Grand Champion & Reserve Champion Purebred Working Pony

     S.A. Groot Kampioen & Reserwekampioen Suiwergeteeld Werkendeponie

     Pony Owner Rider

    Llandridod Nikita Marijani Stud Chrisme Venter Ch.

    Hydown Olympic Sportsman Jeal/King Zoe Crossman-Varrall Res.

    95. S.A. Champion Section A Hunter / S.A. Kampioen Afdeling A Jagponie Place Pony Owner Rider

    1 Staten Bismark D. Human Delande Human

    2 Llandilo Halwyn Tipuana Stud Lisa Donaldson

    3 Llandilo Bellamy Marijani Stud Tara Lea van Zyl

    4 Llandridod Nikita Marijani Stud Chrisme Venter

    96. S.A. Champion Section B Hunter / S.A. Kampioen Afdeling B Jagponie Place Pony Owner Rider

    1 Hydown Olympic Sportsman Jeal/King Zoe Crossman-Varrall

    2 Ben-Hur Greylight B. Gertenbach C. Gertenbach

    3 Ben-Hur Jason Muller Family

    97. S.A. Champion Section C/D Hunter / S.A. Kampioen Afdeling C/D Jagponie Place Cob Owner Rider

    1 Kallista Allen R. Le Roux Owner

    2 Frosty Lager Frosty Stud Jenni Von Kerkof

    3 Frosty Pink Champagne V.v.d. Bergh Heidi Truebody

    4 Bukkenburg Garth D. Difford D. Difford

    5 Bukkenburg Nico S. Muller Angelique Muller

    (98) S.A. Grand Champion & Reserve Champion Purebred Hunter

     S.A. Groot Kampioen & Reserwekampioen Suiwergeteeld Skoujagponie

     Pony Owner Handler

    Hydown Olympic Sportsman Jeal/King Zoe Crossman-Varrall Ch.

    Ben-Hur Greylight B. Gertenbach C. Gertenbach Res.

    (99) S.A. Supreme Champion & Reserve Champion Purebred Riding Pony

     S.A. Opperste Kampioen & Reserwekampioen Suiwergeteeld Ryponie

     Pony Owner Handler

    Hydown Olympic Sportsman Jeal/King Zoe Crossman-Varrall Ch.

    Kallista Allen R. Le Roux Owner Res.

    101. S.A. Kampioen Drie-gang Afdeling A Ponie

     S.A. Champion Three-gaited Section A Pony Place Pony Owner Rider

    1 Hydown Pepper Roly Stud ZoeCrossman-Varrall

    2 Llandilo Bellamy Marijani Stud Chrisme Venter

    3 Llandilo Halwyn Tipuana Stud Lisa Donaldson

    4 Seyunique Mr. Kalushi Ashbourne Stud Paige Jacobs

    5 Staten Bismark D. Human Delano Human

    102. S.A. Kampioen Drie-gang Afdeling B Ponie

     S.A. Champion Three-gaited Section B Pony Place Pony Owner Rider

    1 Hydown Olympic Sportsman Jeal/King Zoe Crossman-Varrall

    2 Ben-Hur Greylight B. Gertenbach C. Gertenbach

    3 Ben-Hur Gerald N. Muller Owner

    4 Ben-Hur Ipitombi Muller Family

    5 Caegwyn Fanfare Van Niekerk Dessere Van

    Familie Niewenhuizen

    100/103. S.A. Kampioen Drie-gang Afdeling C/D Ponie

     S.A. Champion Three-gaited Section C/D Pony Place Cob Owner Rider

    1 Frosty Taffy Frosty Stud Jillian Joan Frost

    2 Frosty Amstel Frosty Stud Gavin Frost

    3 Bukkenburg Garth D. Difford D. Difford

    4 Kallista Katrein Kathy Bezuidenhout Owner

    5 Frosty Lager Frosty Stud Cindy Frost

(104) S.A. Supreme Champion & Reserve Purebred Three-gaited Pony

     S.A. Opperste Kampioen & Reserwe Suiwergeteeld Drie-gang Ponie

     Pony Owner Rider

    Llandilo Bellamy Marijani Stud Chrisme Venter Ch.

    Frosty Amstel Frosty Stud Gavin Frost Res.

105. S.A. Kampioen Afdeling A Plaasponie / S.A. Ch. Section A Farm Pony

    Place Pony Owner Rider

    1 Llandridod Nikita Marijani Stud Chrisme Venter

    2 Staten Bismark D. Human Delande Human

    3 Haelline High Lily H. Gilfillan Sarah Ford

    4 Staten Birch Frosty Stud Cody Frost

    5 Marijani Prins van Pakpoort Marijani Stud Chanel jacobs

    6 Llandilo Bellamy Marijani Stud Tara Lea van Zyl

106. S.A. Kampioen Afdeling B Plaasponie / S.A. Ch. Section B Farm Pony

    Place Pony Owner Rider

    1 Hydown Olympic Sportsman Jeal/King Zoe Crossman-Varrall

    2 Ben-Hur Greylight B. Gertenbach C. Gertenbach

    3 Sheridan Thabu Delande Human Owner

    4 Sheridan Expence Muller Family Natascha Muller

Report this document

For any questions or suggestions please email
cust-service@docsford.com